Tietosuojauudistus

Huomio STAR-tiimin jäsen,

EU:n uusi tietosuoja-asetus (GDPR) astuu voimaan 25.5.2018. Tämän uudistuksen tarkoituksena on parantaa EU-kansalaisten yksityisyydensuojaa, liittyen kaikkeen siihen tietoon, josta henkilö voidaan suoraan tai epäsuorasti tunnistaa; Nimi, henkilötunnus, osoite, puhelinnumero.. Uudistuksessa painotetaan henkilön kirjallista suostumusta tallettaa näitä tietoja eri henkilörekistereissä, joita ovat kaikki listat ja muu materiaali, joissa tietoja esiintyy.

Tärkeää! Stall Anna Riders ry:llä on 24.5.2018 asti käytössään jäsenten sähköpostiosoitteet, joiden kautta informaatio on kulkenut seuran ja jäsenten välillä. Jotta pystymme jatkossakin olla yhteydessä jäseniimme, tarvitsemme siihen jokaiselta kirjallisen suostumuksen.

Saatte piakkoin sähköpostia seuralta, joka tulisi lukea läpi ja kuitata hyvissä ajoin, jotta yhteydenpito voi jatkua. 

Kesäistä viikonloppua kaikille! 🌸

Niina/jäsensihteeri